Pamatų liejimas

Karkasinio namo pamatams tenka mažesnis krūvis nei mūrinio, todėl jie būna lengvesni. Pamatų įrengimo būdų yra keletas, bet mūsų įmonė naudoja vienintelį – montuojame polinius pamatus iš „HAUS“ blokų. Šis būdas leidžia sutaupyti kliento pinigų ir laiko.

Pamatų įrengimas:
1. Išgręžiami pamatų poliai ir užpilami betonu
2. Paruošiamas pagrindas blokelių montavimui
3. Montuojami blokeliai ir surišama armatūra
4. Blokeliai užpilami betonu

Plačiau apie pamatus iš „HAUS“ blokų.

„HAUS“ įdiegti klojiniai pamatams ir sienoms „HAUS P6-20“ yra geriausias sprendimas gyvenamųjų namų pamatams įrengti. Tai – pigiausias ir lengviausias būdas organizuoti ir vykdyti pamatų įrengimo darbus.

Nereikia nuomoti arba gaminti klojinių – „HAUS“ blokeliai, tai yra jūsų betoniniai klojiniai, kurie lieka jums, ir laiko jiems perduodamą apkrovos dalį.

Naudojant „HAUS“ įdiegtus klojinius statybos aikštelėje, nereikalinga brangi kėlimo technika, tokia kaip kranai ar keltuvai.

Blokeliai surenkami be skiedinio. Kiekviena kita eilė montuojama su pusės blokelio praslinkimu. Į suformuotą pamatinį klojinį iš „HAUS“ blokelių užpilamas betonas.

Betonas užpildo visą tuštumą blokelių viduje, stipriai sukimba su vidiniu paviršiumi ir tokiu būdu gaunamas vientisas betoninis pastato pamatas. Skirtingai nuo kitų betoninių blokelių, tai nėra mūrijimas iš atskirų blokelių ir, kas labai svarbu, pamato konstrukcijoje neatsiranda vertikalių ir horizontalių siūlių.

Atitinkamai apskaičiuotas apkrovoms pamatas gali būti pastiprintas horizontalia bei vertikalia armatūra.

„HAUS“ blokelių raizginiai (pertvarėlės blokelio viduje) turi specialų pažemintą aukštį, kuris leidžia lengvai sudėti horizontalią armatūrą.

Keičiant užpilamo betono klasę ir panaudojant įvairius armatūrinius plienus, galima sukurti pamatą labai plačiam spektrui pastatų, taip pat galima statyti ir monolitinę sieną, tarnausiančią Jums įvairiems tikslams.

Pamato su „HAUS“ blokeliais hidroizoliacija aprūpinama panaudojant teptinę arba klijuojamą hidroizoliaciją, priklausomai nuo užsakovo turimų lėšų bei grunto sąlygų.

Pats „HAUS“ betono blokelis atsparus drėgmei. Didelis „HAUS“ blokelio privalumas yra minimalus kapiliarumas, su tuo susijusi sugėrimo savybė ir drėgmės patekimas. Net ir panardinus blokelį į vandenį, drėgmė nepakyla aukščiau jo ketvirtadalio. Drėgmė neprasiskverbia, kadangi kapiliarines jėgas nugali gravitacija.

Jeigu namas statomas be rūsio, viduje perimetro aukščiau žemės paviršiaus iki grindų paliekamas oro tarpas (prireikus užpildoma didesne akmenų frakcija). Taip pastatytas pamatas veiksmingai apsaugo namą nuo žemės drėgmės.

„HAUS“ betono blokeliai turi labai lygų ir tuo metu šiurkštų paviršių, dėl to atsiranda ypatingas sukibimas su tinku.  Plonas tinko sluoksnis aktualiausias darant cokolio arba rūsio sienų apdailą.

„HAUS“ blokeliai atsparūs visokioms oro sąlygoms, puikiai tarnauja netinkuoti ir nedažyti. Gali būti sandėliuojami neuždengti. „HAUS“ blokelį statyboms galima naudoti ištisus metus.