Karkasiniai namai

Karkasinis namas vis dar daug kam atrodo kaip naujovė, tačiau jo technologija sukurta Kanadoje prieš daug metų. Gamtinės sąlygos tiek Kanadoje, tiek Lietuvoje panašios, todėl vis dažniau žmonės renkasi būtent surenkamus karkasinius namus. Jų konstrukcija optimali plačiam diapazonui klimato zonų ir geologinių sąlygų: varijuojant šiltinimo medžiagų parametrus, tokio paties tipo namus galima statyti ir šiltesnio klimato šalyse, ir šiaurėje.

Deja, Lietuvoje susidariusi nuomonė, jog šiltas tik plytinis ar betoninis namas – klaidinga.

Nors betoninė siena yra storesnė, bet tai visai nereiškia, kad tokie namai geriau sulaiko šilumą. Norint, kad plytų sienos taupytų šilumą, mūrinio storis turėtų siekti 1,9 m, tai ekonomiškai nenaudinga ir sąnaudų, ir ploto atžvilgiu. Medinis karkasinis namas gali turėti sienos storį – vidutiniškai 20 cm ir netgi per šalčius, nešildant patalpų, temperatūros mažėjimas sudarytų 2° С per parą.

Mediena – ypač ilgaamžiška medžiaga, tik ją būtina apsaugoti nuo drėgmės. Izoliavus medinį karkasą nuo drėgmės poveikio iš išorės ir garų sunkimosi iš namo vidaus išorėn, ir pasistengus šį procesą atlikti kaip įmanoma geriau, galima sukurti idealias sąlygas medinio karkasinio namo ilgaamžiškumui. Jeigu karkasinis namas įrengtas tinkamai, jis gali stovėti labai ilgai, netgi išsilaikyti iki 200 metų ar daugiau.

Lyginant karkasinio ir mūrinio namo pamatus, ryškus privalumas yra kaina. Karkasinis namas yra labai lengvas, pamatai yra mažesnių gabaritų, jiems įrengti reikia mažiau medžiagų. Taip pat vienas iš privalumų yra lankstumas įgyvendinant įvairius architektūrinius sprendimus.

Karkasinio namo privalumai:

  1. Greitas statybos procesas. Namo montavimas iki stogo uždengimo užtrunka 4-8 darbo dienas. Tai garantuoja pirkėjui sausą namo surinkimą. Projektas “nuo pamatų iki rakto” trunka 3 – 4 mėnesius.
  2. Šiltas. Dėl karkasinio namo sienos sandaros namas būna šiltesnis nei daugelio kitų konstrukcijų namų. Sienos storis nedidelis, tad sutaupoma namo gyvenamojo ploto ir pinigų namo statybai.
  3. Darbus galima atlikti ir šaltuoju metų laiku.
  4. Pamatų kaina. Karkasinis namas – lengvas, tad jam reikia pigesnių pamatų nei vykdant mūrinę statybą (nebent ruošiatės įsirengti rūsį).
  5. Įvairus fasadas. Fasadų išvaizdai pagyvinti galime naudoti pačias įvairiausias medžiagas (medines dailylentes, tinką, plytas).
  6. Karkasinius namus lengva remontuoti ir rekonstruoti.
  7. Statant karkasinius namus, lengvai galima keisti namų išplanavimą nedidinant sąnaudų ir sąmatos.
  8. Karkasinis namas yra ekologiškesnis nei mūrinis, nes atsisakius sienų iš įnertinių medžiagų (mūro, betono ir kt.), galima sveikiau gyventi.