Mitai

Terminas „karkasinis namas” kai kam sukelia nepasitikėjimą, tačiau visai be reikalo. Juk daugelis mažaaukščių namų pasaulyje yra statomi pagal karkasinę technologiją. Nors karkasiniai namai apsupti įvairiausių mitų, dažniausiai dėl to kalti nepatyrę statybininkai, technologijos nežinojimas.

 

Mitas Nr.1: karkasinis namas – neilgaamžis.

Technologiškai taisyklingai pastatytas ir tinkamai prižiūrimas karkasinis namas tarnauja 80-200 metų. Galima sakyti, kad kiekvienas namas stovi tol, kol jame gyvenama ir kol jis prižiūrimas.

Nesvarbu namas mūrinis ar karkasinis, jei jis bus apleistas susens.

Karkasinio namo ilgaamžiškumas priklauso nuo to, ar jūs naudojate tinkamai išdžiovintą, impregnuotą kokybišką medieną, kokybiškas šiltinimo medžiagas, tvirtinimo elementus, ar meistrai laikėsi montavimo technologijos. Dėl renovacinių savybių – karkasiniai namai neturi sau lygių, nes galima ypač lengvai pakeisti išorės ar vidaus apdailą, sutvirtinti atskirus karkaso elementus, sumontuoti papildomus priestatus.

 

Mitas Nr.2: karkasinis namas blogai laiko šilumą.

Karkasinės sienos, jei jos sumontuotos technologiškai taisyklingai,  pasižymi ypač geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Namai statomi būtent laikantis karkasinės technologijos. 20 cm storio karkasinės sienos užpildytos mineraline vata atitinka 90-100 cm storio mūrinę sieną – būtent taip šilumines mineralinės vatos savybes apibūdina gamintojai. Tačiau daug kas priklauso nuo meistrų: namai, kuriuose jaučiami skersvėjai, renkasi ant sienų ar lubų kondensatas, nesilaiko šiluma –  tai paprasčiausias statybininkų neišmanymas.

Šiluminė varža karkasiniame name įtakoja ir viso namo konstrukciją. Ar tai būtų mažo energetinio efektyvumo ~ 4 m K/W ar ypatingai šiltas namas ~10 m K/W ar pasyvus 15 m K/W viskas priklauso nuo Jūsų pageidavimų.  Atsižvelgiant į ekonomija ir efektyvumą siūlome sienas apšiltinti 20-25 cm, o stogą (25-30) cm.

 

Mitas Nr.3: karkasinis namas – “pigaus” namo įvaizdis.

Tai jau senai atgyvenusi nuomonė.  Visame pasaulyje toks namas  – tai prestižinis būstas, prieinamas ne kiekvieno kišenei. Gal tik pas mus kol kas karkasinį namą pastatyti kainuoja pigiau nei mūrinį, o ir tai tik dėl to, kad mediena ir dailydžių apdirbimo įkainiai yra mažesni nei  užsienyje. Be to, statydami karkasinį namą fasadui galite rinktis daugybę medžiagų, kas pagal kiekvieno skonį didins pastato patrauklumą ir leis jam atrodyti ypač prabangiai.

 

Mitas Nr. 4: karkasinis namas nėra ekologiškas.

Karkasinis namas ypač ekologiškas. Dėl nepakankamo ekologiškumo dažniausiai kaltinama ne naudojama mediena, bet šiltinimo medžiagos. Tačiau mineralinė vata yra ekologiškesnė už daugumą naudojamų statybinių blokelių ar skiedinių. Natūrali mineralinė vata gaminama pagal patentuotas technologiją, pluoštų jungimui nenaudojant formaldehidų, fenolio, akrilo, dirbtinių dažiklių ir baliklių ar kitų kenksmingų priedų.

 

Mitas Nr.5: karkasinį namą pastatyti gali bet kas.

Tai tas mitas, kuris labiausiai masina potencialius statytojus, nes pastarieji mano, kad gali namą pasistatyti ir neturėdami tam žinių.

Kiekvienas turi dirbti savo darbą, patikėkite savo darbus specialistams taip kaip patikite savo sveikatą medikams.

 

Mitas Nr.6: karkasinis namas turi prastą garso izoliaciją.

Garso izoliacija yra pakankamai aukšto lygio. Vidaus izoliacija taip pat naudojama kiekvienoje atitvarinėje sienoje. Priklausomai nuo aukštų skaičiaus bei poreikio gali būti įrengiamos papildomos garso slopinimo medžiagos.

 

Mitas Nr.7: karkasinis namas – degus.

Jei namo statytojas montuojant taupė kokybės ir saugumo sąskaita nelaimės galima  sulaukti.  Gaisro priežastis gali būti  blogai izoliuoti dūmtraukiai, netinkamai sumontuotos elektros komunikacijos, pagailėta lėšų medienai impregnuoti. Nesilaikant dūmtraukių, šildymo katilų ir komunikacijų montavimo instrukcijų galima sudeginti ne tik karkasinį, bet ir mūrinį namą. Mūriniame name probleminiai mazgai tokie patys – gegnių konstrukcijos, ypač susikirtimo taške su kaminu, medinės perdangos ir kt.. Jei kils gaisras, tai karkasinio namo savininkas nukentės mažiau nei mūrinio, nes karkasinio namo atskirus mazgus lengviau pakeisti nei perstatyti dalį mūrinio pastato.