Vėdinimas gyvenamuose namuose

Paskutinių metų tendencijos individualios statybos sektoriuje rodo vis didėjančią energetiškai efektyvių namų paklausa. Pirkėjams šiandien kur kas svarbesnis yra namo funkcionalumas, racionalumas ir energetinis efektyvumas. Daug investuojama į šilumos izoliacines medžiagas ir sandarius mazgus, kurie minimalizuoja šilumos praradimus šaltuoju metų laiku. Tokių statybinių elementų poreikis skatina jų tobulėjimą ir didiną jų įvairovę, todėl šiai dienai rinkoje turime didelį pasirinkimą šilumos izoliacinių ir sandarinimo medžiagų, langų su įvairiausiais rėmų profiliais ir stiklų paketais, bei kitų svarbių namo mazgų.

Įvairūs senų namų nesandarūs mazgai užtikrindavo oro kaitą patalpose, dėl ko nereikėjo rūpintis vėdinimo sistemomis, tačiau dėl tos pačios priežasties namas prarasdavo daug brangios šilumos. Naujų namų statybai pasirinktų medžiagų ir komponentų savybės  ženkliai mažina šilumos praradimus, tačiau tuo pačiu pilnai izoliuoja namo vidines patalpas nuo aplinkos, dėl ko nebeįmanoma natūrali oro kaita gyvenamoje erdvėje. Dėl šios priežasties naujų namų savininkai turi galvoti apie vėdinimo sistemas, nes gyvenimas be jų tokiame name yra ne tik nekomfortiškas, bet ir žalingas sveikatai. Paprasčiausios vėdinimo sistemos apsiriboja ventiliacinėmis grotelėmis languose ir šachtomis, tačiau dėl tokių sprendimų pasirinktos namo izoliacinė medžiagos nebetenka prasmės, nes tokiu būdu prarandama daug šilumos. Todėl šiuolaikiniam energetiškai efektyviam namui reikalinga moderni rekuperacinė vėdinimo sistema, minimizuojanti šilumos praradimus dėl vėdinimo proceso.
Rekuperacinė vėdinimo sistema skirta individualaus namo vėdinimo poreikiams pasižymi itin efektyviais energijos taupymo sprendimais. Tokioje sistemoje esantis rekuperatorius atlieka šilumos mainų funkciją – įvairių išpildymų komponentas atgauna šilumą iš laukan šalinamo oro ir perduoda ją šviežiam į namą tiekiamam orui. Nors tiekiamas oras dėl to nesušyla iki komfortinės temperatūros, reikalingas energijos kiekis ji pašildyti yra ženkliai mažesnis nei tiesiogiai iš lauko paimtam orui. Naujos kartos ventiliatoriai užtikrina tylų veikimą ir mažas elektros energijos sąnaudas, o filtrai garantuoją švarų orą, kuris ypač svarbus alergiškiems žmonėms. Galiausiai mechaninę sistemą yra paprastą valdyti pagal individualų poreiki ir suderinti komfortą su taupumu. Teisingai parinkta, kokybiškai sumontuota ir laiku aptarnaujama vėdinimo sistema garantuoja gerą oro kokybę, malonų patalpų mikroklimatą, efektyvų energijos taupymą bei ilgaamžišką veikimą.